امروز شنبه, 02 شهریور 1398 - Sat 08 24 2019

منو

برگزاری مراسم به مناسبت عید سعید قربان

  • بازدید: 33

برگزاری مراسمی به مناسبت عید سعید قربان و عید سعید غدیر خم با حضور مدیر عامل محترم شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 ، تمامی کارکنان و بسیجیان با دعای توسل و سخنرانی و صرف صبحانه در مورخه 98/5/23 برگزار گردید .

ادامه مطلب...

جلسه قرآنی مدیران کل استان

  • بازدید: 28

جلسه قرآنی مدیران کل استان با حضور استاد حاج آقا ضیایی دبیر ستاد اقامه نماز و مشاور استاندار و مدیرعامل محترم شرکت غله و غدمات بازرگانی منطقه 8 جناب آقای ابوالحسن زاده در مورخه 98/5/27 برگزار گردید 

ادامه مطلب...

گزارش خرید گندم

  • بازدید: 94

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۸ با اشاره به اینکه خرید گندم از کشاورزان در بیش از 80 مرکز خرید با مشارکت سیلوهای دولتی، خصوصی، کارخانه های آردسازی و تعاون روستایی در استان آذربایجان‌شرقی انجام می شود، گفت: تاکنون حدود 151 هزارتن گندم با میانگ افت 1/26 و غیر مفید 1/30 و سن زدگی0/41 به ارزش 2610  میلیارد ریال  با میانگین هر کیلو 17281 ریال خریداری شده است.  و توضیح اینکه در سیلو های دولتی به ازای هر کیلوگرم 250 ریال و در سیلو های خصوصی و کارخانه های آردسازی به ازای هر کیلوگرم 150 ریال پرداخت می شود

آقای ابوالحسن زاده اعلام کرد: 866 میلیارد ریال از بهای گندم خریداری شده به کشاورزان پرداخت شده است

ابوالحسن زاده در مورد خرید دانه های روغنی از کشاورزان هم گفت: خرید دانه روغنی کلزا نیز در ۸ مرکز تعاون روستایی در نقاط مختلف استان انجام می شودو بر این اساس تاکنون 4680 تن کلزا به ارزش 155 میلیارد ریال خریداری شده و از بابت آن مبلغ 139 میلیارد ریال به کشاورزان پرداخت شده است.

عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۸، عنوان کرد: به منظور تثبیت قیمت آرد و نان، در حال حاضر ماهانه حدود ۲۹ هزار تن گندم به نرخ 6650 ریالی و حدود ۱۰ هزار تن گندم 9000 ریالی و همچنین گندم مورد نیاز واحدهای صنفی و صنعتی بر حسب درخواست واحدهای مذکور با نرخ 18500 ریال تحویل می شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۸، ادامه داد: ماهانه حدود ۲۴ هزار تن آرد یارانه ای و حدود هشت هزار تن آرد نیمه یارانه ای به واحدهای نانوایی تخصیص و توزیع می شود..

وی در پایان ظرفیت ذخیره سازی سیلوهای استان را بیش از یک میلیون دویست هزار تن اعلام کرد  و افزودند کنترل و نظارت واحدهای نانوایی با هماهنگی کارگروه استانی آرد و نان، کنترل تولید آرد و مصرف گندم کارخانجات آردسازی و کنترل توزیع کالاهای اساسی در ایام خاص به منظور تنظیم بازار کالاهای اساسی را از مهم ترین اقدامات کنترلی و نظارتی کالاهای استراتژیک عنوان کرد.

 

گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی آذربایجانشرقی

  • بازدید: 80

12000 تن گندم و 4700تن کلزا مازاد بر نیاز کشاورزان در آذربایجان شرقی خریداری گردیده است. به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی آذربایجانشرقی نژاد رضا مدیر سازمان استان در گفتگو با روابط عمومی سازمان عنوان کرد تا روز هفتم مرداد ماه در 51 مرکز خرید تضمینی محصولات کشاورزی شبکه تعاونی روستایی مقدار 12000تن گندم و 4700تن کلزا مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری گردیده است.

همچنین وی افزود از این مقدار خرید مقدار 8500تن گندم تحویل شرکت غله استان و مقدار 4260تن کلزا تحویل کارخانه های مقصد شده اند.

سامانه 111

  • بازدید: 108

در راستای سیاست های دولت محترم تدبیر و امید ، مبنی بر ارتباط بی واسطه مدیران با مردم ؛ برابر هماهنگی های قبلی جناب آقای مهندس ابوالحسن زاده مدیر عامل محترم شرکت غله و خدمات بازگانی منطقه 8 به همراه کارشناسان ذیربط روز دوشنبه مورخه 98/05/07 از ساعت 11 الی 12:20  در مرکز سامانه الکترونیکی مردم و دولت آذربایجان شرقی (سامد) حضور یافتند و از طریق سامانه 111 با هم استانی ها بدون واسطه صحبت نمودند.

در طول حضور ایشان قریب به 20 نفر تماس با مرکز 111 استان برقرار گردید. که 10 نفر را جناب آقای مهندس ابوالحسن زاده با شکیبایی پاسخ لازم ارايه و به واحدهای ذیربط ارجاع دادند.

ادامه مطلب...

گلوتن آرد گندم و کاربرد های با اهمیت آن در صنایع مختلف

  • بازدید: 130

 تعریف و اجزاء آن :

ریشه کلمه گلوتن کلمه لاتینی به معنای «چسب» می‌باشد. گلوتن ترکیبی پروتئینی است که از غذاهای فرآوری شده از گندم و سایر غلات مرتبط به آن از جمله چاودار و جو بدست می‌آید. این ماده باعث کش آمدن خمیر و ترد شدن بافت فراورده نهایی می‌گردد . پس از شستشوی توده خمیر با آب، نشاسته موجود در آن خارج شده و شبکه پروتئینی کمپلکسی شامل (گلوتنین، گلیادین و مزونین) تشگیل میگردد. این پروتئین به وسیله ماشین تفکیک کننده و با شستشو و غربال کردن مداوم توده خمیربدست می آید. این ماده پس از خشک شدن بصورت پودر کرم رنگ روشن و یا قهوه ای مایل به زرد با مزه خنثی عرضه می گردد.

ادامه مطلب...

آخرين فناوري ها در توليد گندم بدون گلوتن

  • بازدید: 148

 

کارشناس آزمایشگاه شرکت غله منطقه 8 مطرح کرد :

  دکتر فريدون ممقاني در رابطه با آخرين فناوري ها در توليد گندم بدون گلوتن گفت: نام گلوتن (glu-ten) از خاصيت چسبناکي (glue-like) خمير مرطوب گرفته شده است

    

گلوتن از خانواده پروتئين هاست که در غلاتي مانند گندم، چاودار، اِسپِلت (گندم آلماني) و جو يافت مي شود اما گندم که بيشترين مصرف را در جوامع دارد، داراي بالاترين مقدار گلوتن است. امروزه موضوع گلوتن بسيار بحث برانگيز شده و بسياري ادعا مي کنند که کاملا بي خطر است مگر براي افراد مبتلا به بيماري سلياک. از طرف ديگر، بعضي از کارشناسان سلامت بر اين باورند که گلوتن براي بسياري از افراد مضر است. بيماري سلياک بدترين نوع عدم تحمل گلوتن است. 7/0 تا 1درصد جمعيت جهان به اين بيماري مبتلا هستند. سلياک يک اختلال خودايمني است که موجب ميشود بدن، گلوتن را به عنوان يک متجاوز خارجي در نظر بگيرد و در نتيجه سيستم ايمني به گلوتن و پوشش روده حمله ميکند. اين تهاجم به ديواره روده آسيب ميرساند و ممکن است باعث کمبود مواد مغذي، کمخوني، مشکلات شديد گوارشي و بالا رفتن خطر ابتلا به بسياري بيماري هاي ديگر شود. اکثر واکنش هاي ايمني بدن به گلوتن، به وسيله ترکيبي از گلوتن به نام گليادين ايجاد مي شود. به دليل اهميت موضوع، محققان بيشتري در سراسر دنيا روي آن کار مي کنند. محققان موسسه تحقيقات کشاورزي در کوردوباي اسپانيا، تصميم به استفاده از ويرايش ژني براي حذف بيشتر اين مقدار گليادين از گندم گرفته و نتيجه اين تحقيقات را به مجله بيوتکنولوژي گياه گزارش دادند.

ادامه مطلب...

خرید مازاد بر نیاز کشاورزان در گندم ومحصول کلزا

  • بازدید: 194

به گزارش روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 8 خرید مازاد بر نیاز کشاورزان در گندم ومحصول کلزا در مناطق گرمسیری آذربایجان شرقی شروع شد.

اسفندیار ابوالحسن زاده با اعلام خبر فوق افزود: در سال جاری خرید تضمینی گندم مازاد برنیاز کشاورزان طبق سال قبل از قرار هرکیلو به قیمت 17000 ریال (بدون افزایش قیمت به صورت علی الحساب) و همچنین محصول کلزا نیز به قیمت 34398 ریال خریداری خواهد گردید.

مدیر عامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 8 بااشاره به اینکه افت مفید و غیر مفید اعلام شده شرکت بازرگانی دولتی ایران برای گندم با افت مفید حداکثر 8 % وغیر مفید حداکثر 5 % وبرای محصول کلزا رطوبت حداکثر 20 % و ناخالصی حداکثر 10 % قابل خرید می باشد. همچنین اضافه نمودند گندمکاران و کلزا کاران زحمتکش استان می توانند نسبت به ارسال محصولات مازاد برنیاز خود به مراکز خرید تضمینی اقدام نمایند همچنین همکاران شرکت آماده خرید محصولات براساس جدول اعلامی شرکت بازرگانی دولتی ایران می باشند.

تشکیل کارگاه آموزشی توجیهی دستورالعمل خرید تضمینی گندم

  • بازدید: 165

آقای چالوشی مدیر کنترل کیفی شرکت از تشکیل کارگاه آموزشی توجیهی دستورالعمل خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی در سال 98،برای 170 نفر از عاملین تشخیص و ذیحساب مستقر در مراکز خرید و 44 نفر از مسئولین فنی کارخانجات و مراکز ذخیره سازی استان در 6 گروه ،با هدف آشنایی و باز آموزی دستورالعمل خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان و دانه های روغنی با اصول و روشهای نحوه نمونه برداری تعیین دقیق افت و سایر عامل دخیل در امر خرید عنوان نمود و بیان داشت به منظور تسهیل در امر خرید تضمینی گندم نزدیک به 90 مرکز خرید در نظر گرفته شده که با توجه به وضعیت مناسب بارندگی در استان پیش بینی می شود خرید گندم مازاد برنیاز کشاورزان در سالجاری به بیش از 600 هزار تن برسد و نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت.

چالوشی افزود:خرید گندم از مورخه 98/3/18 در مناطق گرمسیر استان شروع و تا کنون بیش از 15 هزار تن گندم در استان خریداری و تحویل مراکز خرید شده است و کلیه مراکز ذخیره سازی استان از آمادگی کامل خرید گندم بر خوردار می باشند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان آذربایجان شرقی می باشد