امروز شنبه, 04 خرداد 1398 - Sat 05 25 2019

منو

کلاس آموزشی توجیحی عاملین خرید کلزا برگزار شد.

  • بازدید: 1253

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 – با عنایت به اینکه در سال زراعی جاری وظیفه خرید محصول کلزا برای اولین بار به شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و به تبع آن به مناطق 14 گانه واگذار گردیده است کمیته آموزش و پژوهش شرکت جهت حضور توانمند در فصل خرید کلزا کلاسهای آموزشی برنامه ریزی کرده است. حضور در مزارع کلزا در زمان کاشت محصول و آشنایی اولیه با آن از دوره های برگزار شده در اردیبهشت ماه سالجاری بوده است و با عنایت به نزدیک شدن به فصل برداشت محصول کلزا جهت آشنایی با نحوه خرید ، قیمت گذاری آن و شرایط نگهداری آن تا زمان بهره برداری موضوع جلسه آموزشی خرداد ماه بوده است.

حمید شهباززاده با اعلام اینکه بارندگیهای مناسب سال جاری پیش بینی در خصوص برداشت این محصول را نیز همانند سایر محصولات کشاورزی  نسبت به سال قبل 3 برابر بیشتر نموده است افزود:  محصول  کلزا در سال زراعی جاری به قیمت هر کیلو 23000 ریال خریداری خواهد شد و پیش بینی می شود تا حد 6 هزار تن بیشتر از این محصول در استان برداشت شود.

همچنین لازم به توضیح است کلزا یکی از گیاهان روغنی حاوی پروتئین است و همانند زیتون جزء با کیفیت ترین روغنهای خوراکی می باشد که حتی کنجاله آن نیز بعلت پروتئین موجود در آن جهت تغذیه دام و طیور مناسب می باشد

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت غله و بازرگانی منطقه 8 می باشد